Badanie wody – nasz obowiązek

Dlaczego badanie wody jest tak ważne?

 

W naszym kraju woda aż z 9 na 10 studni jest niezdatna do picia, ponieważ nie spełnia norm, które zostały zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku. Bardzo mało osób zdaje sobie z tego niestety sprawę. Spożywanie zanieczyszczonej wody może być dla naszego zdrowia bardzo niebezpieczne. Należy pamiętać, że woda z instalacji wodociągowej również może nie nadawać się do picia. Dosyć częstym wpływem na to są przestarzałe rury. Mogłoby się wydawać, że woda wszędzie powinna być czysta i zdatna do użytkowania. Niestety nic bardziej mylnego. Incydenty, w których używana jest woda nie sprawdzona pod względem chemicznym i mikrobiologicznym zdarzają się dość często. Zanieczyszczona woda może powodować między innymi: bóle i skurcze brzucha, dur brzuszny, biegunkę i wirusowe zapalenie przewodu pokarmowego lub wirusowe zapalenie wątroby. Badanie wody powinno być szczególnie przeprowadzane w domach osób starszych, chorowitych i u rodzin z małymi dziećmi. Jednak każda osoba powinna przynajmniej raz w roku przeprowadzić badania wody. Cennik znajdą Państwo na zbadamywode.pl

 

Badanie wody – nasze usługi

 

Nasza firma oferuje szeroką gamę badań wody. W ofercie posiadamy podstawowy i poszerzony zakres tych właśnie badań. W podstawowym zestawie dostarczamy informacji o najistotniejszych zanieczyszczeniach, które mogą zagrozić zdrowiu lub nawet życiu. Do wyboru oferujemy trzy rodzaje badań: badanie fizykochemiczne, badanie mikrobiologiczne oraz badanie pełne. Badanie fizykochemiczne bada wodę pod kątem zawartości jej parametrów fizycznych, a także związków chemicznych i pierwiastków. Mętność, barwa, zapach, przewodność elektrolityczna właściwa (PEW) oraz pH są przez nas analizowane. Badanie mikrobiologiczne dostarcza Państwu informacji na temat zawartości bakterii i mikroorganizmów w badanej wodzie. Ten pakiet obejmuje parametry takie jak: liczba bakterii grupy coli, liczba Escherichia coli, liczba mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h i enterokoki kałowe.

Naszym trzecim podstawowym zestawem badania jest badanie pełne- monitoring kontrolny podstawowy. W tym badaniu woda jest analizowana pod kątem parametrów fizykochemicznych, jak i mikrobiologicznych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą badania wody. Cennik podany jest na naszej stronie internetowej.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *