Chwytak podciśnieniowy – co to jest ?

O zaletach manipulatorów przemysłowych przekonało się już wiele zakładów produkcyjnych. Przede wszystkim zastosowanie tego rodzaju rozwiązań pozwala na efektywne ręczne przenoszenie ładunków w stanie nieważkości. Dzięki temu nie jest wymagana praca mięśni ludzkich, co z kolei przekłada się na wzrost wydajności pracowników. Ponadto manipulatory pozwalają na ograniczenie występowania wózków widłowych, co zwłaszcza w przypadku mniejszych zakładów przemysłowych lub hal produkcyjnych może mieć duże znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa pracy.

Aby manipulatory spełniały swoją rolę w stu procentach, należy dopasować je zarówno do specyfiki zakładu, jak i przenoszonych obiektów. Kluczową rolę w tym procesie spełnia wybór odpowiedniego chwytaka, bowiem to z jego pomocą możliwe jest przenoszenie nie tylko ciężkich, ale również niewymiarowych przedmiotów. Coraz częściej pojawia się także konieczność przenoszenia delikatnych przedmiotów, do którego niezbędne jest zastosowanie chwytaków wykonanych z odpowiedniego materiału oraz zabezpieczonych za pomocą specjalnych okładzin. Wszystko to sprawia, że dopasowanie chwytaków jest priorytetem w zakładzie produkcyjnym każdego rodzaju.

Chwytak podciśnieniowy – jakość i niezawodność

Chwytak podciśnieniowy (próżniowy) jest zintegrowany z wkładem próżniowym; umożliwia przenoszenie elementów na liniach produkcyjnych, a zasilanie odbywa się poprzez bezpośrednio dostarczane sprężone powietrze. Budowa chwytaka musi umożliwiać uchwycenie przedmiotu oraz utrzymania go pomimo działania grawitacji oraz przyspieszeń transportowych – dzięki temu możliwe jest przenoszenie przedmiotów o różnym kształcie i niestandardowych gabarytach. Pod względem budowy chwytak podciśnieniowy wyróżnia się spomiędzy pozostałych opcji prostą budową przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności. Urządzenie może być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie należy przemieścić przedmiot wykonany z metalu, szkła, gumy lub innych materiałów – nawet o wadze kilku ton.

Chwytaki próżniowe – najlepsze rozwiązanie

Chwytaki rekomendowane są jako wyposażenie większości zakładów przemysłowych oraz hal produkcyjnych – charakteryzują się prostą i kompaktową budową i niezawodnością. Inwestycja w chwytaki próżniowe to dobre rozwiązanie dla większości zakładów przemysłowych; warto wprowadzać tego rodzaju innowacje, dzięki którym pracownicy nie będą musieli wkładać wysiłku w przenoszenie obiektów. To sprawi, że więcej czasu będą mogli poświęcić na inne czynności, co z kolei usprawni pracę całego zakładu. Co ważne, należy sięgać po rozwiązania wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz produkowane przez renomowane firmy. Tylko wówczas masz pewność, że urządzenie będzie działało niezawodnie oraz umożliwi bezpieczne przenoszenie oraz utrzymywanie w powietrzu obiektów. Certyfikowane chwytaki podciśnieniowe wykonane z wysokiej jakości podzespołów są propozycją dla wszystkich pracodawców, których interesują niezawodne rozwiązania. Inwestycja w tego rodzaju ułatwienia zwróci się bardzo szybko dzięki usprawnieniu pracy wszystkich osób zatrudnionych przy linii produkcyjnej.

https://www.dalmec.com/pl/chwytaki/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *