Drewno materiałem roku

Po ciężkich latach, gdy porządne, drewniane meble zastępowaliśmy nagminnie tymi z płyty wiórowej, nadszedł czas na wielki powrót tego cudownego surowca. Przypominamy sobie o nim, znów zaczynamy doceniać i wprowadzać do naszych domów. Drewniane stoły, komody czy szafy wciąż górują w czasopismach z wystrojami wnętrz, a projektanci starają się nas ciągle zachwycać coraz to ciekawszymi pomysłami na ich aranżację. Przekonaj się dlaczego wszyscy na nowo pokochali drewno i jak wiele możesz zrobić z nim sam, w warsztacie lub w przydomowych warunkach.

Zrób to sam

Drewniane stoły to chyba najbardziej pożądany mebel z tego surowca. Pragniemy by były dobrze wykonane, pomieściły wszystko czego sobie zażyczymy, żeby mogła się przy nich spotkać cała rodzina, a podczas imprez by znalazło się miejsce dla najbliższych przyjaciół. Stół zrzesza ludzi spokrewnionych więzami krwi i tych, których splotły życiowe drogi, dlatego też tak ważny jest dla nas idealny dobór stołu. Jeśli jednak nie możesz znaleźć odpowiedniego lub gdy już coś wpadnie Ci w oko, ale wiesz że za bardzo zaboli Cię portfel, pamiętaj że możesz zrobić go sam. Wbrew pozorom nie jest to ciężkie zadanie. Wystarczą odpowiednie narzędzia jak piła stołowa, szlifierka czy wkrętarka, a także płyta drewniana i odrobina wyobraźni. Taki stół wykonać możesz na wiele różnych sposobów. Nogi mogą być klasyczne, proste, drewniane lub metalowe o różnych kształtach. Inspiracje i porady możesz znaleźć wszędzie, a dzięki temu że sam będziesz nadzorował proces twórczy, dobierzesz idealną wielkość i nadasz mu odpowiedni charakter.

Drewniane aranżacje

Drewno to kultowy surowiec, który podbił nie tylko meble jadalniane, ale również kuchenne i salony. Wśród aranżacji kuchennych najpopularniejszych w ostatnich latach spotkać się możemy z wieloma wariantami użycia drewna. Szafki drewniane, blaty, wyspy kuchenne i stoły to tylko nieliczne z elementów, które możemy na nich zaobserwować. Projektanci dobierają do nich liczne akcesoria kuchenne wykonane z drewna, a także okapy, ramy do zdjęć czy półki naścienne. W salonach zachwycają ciężkie, drewniane ławy w towarzystwie foteli z nogami z drewna.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *