Efektywne frezowanie

Obecnie większość z nas nie zdaje sobie sprawy, skąd wzięły się poszczególne przedmioty w naszym życiu. Nie mamy pojęcia, ile czasu zajęło zrobienie zestawu ergonomicznych mebli w sypialni, z jakiego materiału powstały i jakich mechanizmów produkcyjnych użyto do ich zbudowania.

Oczywiście dotyczy to głównie osób zaopatrujących się w sklepach sieciowych, gdzie jest szeroka dostępność różnego rodzaju asortymentu. Gdy natomiast klient decyduje się na zamówienie wyrobów bezpośrednio u producenta, czyli w tym przypadku stolarza, wtedy zaczyna dostrzegać ogrom pracy oraz kunszt czeladnika. Zwraca też uwagę na wyposażenie warsztatu, a niektórzy zaciekawieni obserwują poczynania specjalisty. Jednym z procesów pozwalających zrealizować zlecenie jest frezowanie. Aby było ono efektywne, potrzebny jest wysokiej klasy sprzęt.

Precyzja w każdym calu

Profesjonalna frezarka to poważna inwestycja. Jednak prawidłowo używana i konserwowana będzie służyć przez długie lata. Zaopatrzona w wytrzymałe akcesoria, na przykład nóż spiralny, wykona każde, niekiedy bardzo skomplikowane zadanie. Niebagatelne znaczenie mają także umiejętności operatora. Bez nich nawet najlepszy sprzęt nic nie zdziała. Bystre oko i pewna ręka to przymioty charakteryzujące mistrzów w swoim fachu. W końcu głowica nożowa i zestawiony z nią wcześniej wspomniany nóż spiralny nie wybaczają błędów, dlatego najmniejsze niedociągnięcie doprowadza do uszkodzenia obrabianego kompozytu i jego wyrzucenia, a więc strat dla całego warsztatu.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Pracy cieśli czy stolarza towarzyszy bałagan. Frezowanie, docinanie, heblowanie, szlifowanie lub wiercenie wytwarzają wióry i pyły. Są one szkodliwe dla życia i zdrowia. Chwila nieuwagi i taki nóż spiralny może spowodować bolesną kontuzję dłoni. Z kolei dostające się do płuc drobinki często przyczyniają się do chorób układu oddechowego. Posprzątanie stanowiska, odkurzenie i przewietrzenie pomieszczenia ułatwią realizację zleceń i przy okazji przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *