Filtr pralkowy – wszystko, co warto wiedzieć na jego temat

O jakość wody w kranach dbamy nie tylko ze względu na swoje zdrowie. Ma ona ogromny wpływ na funkcjonalność i stan samych urządzeń, z których korzystamy. Mowa tu przede wszystkim o pralce, która bez dostępu do wody nie działa. Chcąc chronić swoją pralkę, wystarczy zastosować specjalne filtry. To niewielkie elementy, które mają ogromny wpływ na sprzęt. 

Czemu ma służyć filtr pralkowy?

Pralka, jak już wiadomo, do prawidłowego działania potrzebuje dużej ilości wody. W wodzie kryją się różne zanieczyszczenia, które nie muszą szkodzić ludziom, ale urządzenia doprowadzają do licznych awarii. Dlatego bardzo ważne jest, aby zastosować specjalny filtr pralkowy. Jednym z najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń jest wapń i magnez, który osiada na poszczególnych elementach urządzenia, a następnie powoduje jego degradację. To jak bardzo niszczy on sprzęty i negatywnie działa na ich funkcjonowanie, obrazuje chociażby zakamieniony czajnik. W przypadku pralki trudno jest zauważyć ten problem. W związku z tym wbrew pozorom filtr jest bardzo przydatny. Przekonały się o tym osoby, które nigdy nie stosowały filtrów, jak i ci, którzy stosują je od dłuższego czasu. 

Co filtruje filtr pralkowy? 

Filtry wykazują się bardzo korzystnym działaniem na pralkę i wszystkie jej elementy. To one redukują do minimum zawartość kamienia w cieczy. Filtr pralkowy nie jest drogi, a mimo to ma bardzo korzystny wpływ na urządzenie. Lepiej więc stosować to rozwiązanie, chroniąc pralkę przed awarią, niż mierzyć się z koniecznością zakupu nowej. Filtr pralkowy bardzo często jest traktowany jako zmiękczacz wody. To element, który zapewnia stabilizację wody, eliminuje jej twardość i zapobiega powstawaniu rdzy. Filtr jest przeznaczony do montażu między zaworem zasilającym pralkę a wężem, który doprowadza wodę. Taki filtr wystarczy wymieniać raz w roku. Zależnie tak naprawdę od intensywności użytkowania tego urządzenia. Kosztuje on zaledwie kilkadziesiąt złotych, więc naprawdę nie jest dużym wydatkiem. Co więcej, montaż jest prosty i zajmuje zaledwie chwilę.