Jakie są zalety paneli słonecznych Trina Solar?

Na polskim rynku w stałej ofercie jest mnóstwo różnych modułów fotowoltaicznych oferowanych przez wielu producentów. Które z nich są więc najbardziej godne polecenia oraz które będą najlepiej pasowały do naszej nowej instalacji fotowoltaicznej? Na pewno wśród czołówki pojawią się dysponujące wybitnymi parametrami panele słoneczne Trina Solar. Poznajmy więc ich podstawowe parametry.

 

Trina Solar panele fotowoltaiczne i ich główne parametry

 

Oferowane przez Trina Solar panele fotowoltaiczne są jednymi z najlepszych jakie można kupić na polskim rynku. Trina Solar to firma wywodząca się z Chin i notowana na szanghajskiej giełdzie papierów wartościowych, będącej piątą giełdą na świecie pod kątem kapitalizacji. Przykładowe wartości parametrów dla modułów fotowoltaicznych Trina Solar modelu Trina Vertex S TSM-415DE09R.05 – 415 Wp to:

  • współczynnik maksymalnej sprawności modułu – 20,8 %;
  • moc maksymalna w warunkach STC – 415 W;
  • moc maksymalna w warunkach NOCT – 313 W;
  • współczynnik temperaturowy PMPP to -0,34 %/0K.

Te panele słoneczne mają 15 lat gwarancji producenta, a zachowanie mocy Pmax objęte jest okresem aż 25 lat, oczywiście zgodnie ze wskaźnikiem spadku tej mocy – który wynosi 2 procent w pierwszym roku oraz 0,55 procent w kolejnych latach.

 

Trina Solar panele fotowoltaiczne

 

Trina Solar panele fotowoltaiczne są więc jednym z najbardziej trafnych wyborów, które możemy podjąć przy poszukiwaniu paneli przeznaczonych do instalacji fotowoltaicznej. Wśród paneli Trina Solar dostępne są takie o mocach od 400 W do 655 W (STC). Wyjątkową propozycją są również panele solarne z modułami bifacjalnymi, czyli takimi ułożonymi po obu stronach. Dzięki temu możliwe jest w pewnych, ściśle określonych warunkach uzyskanie z nich większej generowanej mocy. Tylna strona panelu może maksymalnie zwiększyć jego wydajność o 25 procent przy zastosowaniu powierzchni odbijających z odpowiednio wysokim parametrem albedo, czyli poziomem odbijania promieni słonecznych. Maksymalna sprawność takich paneli wynosi 21,2 procenta.