Niezbędne akcesoria dla motocyklisty

 

Każdy, kto uwielbia jazdę nie tylko wyczynową na motorze, ale także zwykłą, po drodze, wie, że niezbędne okażą się dla niego dobrze dobrane akcesoria motocyklowe. Dzięki nim poprawimy komfort naszej jazdy, będziemy się ciekawie prezentować, ale przede wszystkim nasza jazda będzie dużo bezpieczniejsza! Wiele z akcesoriów motocyklowych jest skonstruowanych w ten sposób, by chronić nasze ciało przed urazami i złamaniami podczas ciężkich wypadków lub kolizji. Warto zatem wybrać takie, które będą stabilne i wytrzymałe. Jak wiadomo, jazda jazdą, lecz zdrowie i życie najważniejsze!

Kask dla motocyklisty

W co zaopatrzyć się przed pierwszą jazdą motocyklem? Przede wszystkim musimy kupić porządny kask. Kupując kask, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jest bezpieczny i trwały. Dokładnie przejrzyjmy różne modele i zorientujmy się, jakie udogodnienia powinien on mieć, aby jeździło w nim się nam dobrze i by chronił głowę przed urazami. Być może warto przymierzyć kilka modeli, dzięki temu szybciej zorientujemy się, co „leży” dobrze nam na głowie. Wiele rodzajów kasków znajdziemy na stronie: https://www.motobros.pl/. Pamiętajmy, że najistotniejszą rzeczą jest fakt nie tego, aby kask prezentował się jak najlepiej i by był w przepięknym kolorze, lecz tego, by był bezpieczny. Wybierajmy zatem rozsądnie i nie zapominajmy sprawdzić, czy kask ma homologację! To bardzo istotna informacja.

Odzież na motor

Akcesoria motocyklowe muszą być przede wszystkim bezpieczne! Taka też musi być odzież motocyklowa. Pamiętajmy, że odzież chroni nas w razie wypadku, kurtka powinna być zatem bardzo dobrze wyprofilowana i pasująca do naszego ciała. Na jej tylnej części znajduje się ochraniacz na kręgosłup, aby w razie wypadku i upadku z motocykla mogliśmy uniknąć urazu kręgosłupa. Zwróćmy także uwagę na spodnie. Aby dobrze i wygodnie na nas leżały. Nie kupujmy ubrań zbyt dużych i szerokich, gdyż niedokładnie dopasowane mogą nam krępować ruchu podczas jazdy, a przez to możemy stwarzać niebezpieczeństwo na jezdni. Starajmy się zawsze dokładnie dobrać ubrania.

Jakie wybrać buty?

Do akcesoriów motocyklowych z pewnością możemy zaliczyć buty. Pamiętajmy, że powinny one być dedykowane jeździe motorowej. Pod żadnym pozorem nie kupujmy butów typu tenisówki! Powinno to być obuwie sportowe z podeszwą antypoślizgową, by móc swobodnie operować gazem i sprzęgłem, i aby przez przypadek nie pośliznąć się, jadąc na motorze. Dobrze także, kiedy buty są wyposażone w specjalną, oddychającą membranę o góry, by nasza stopa nie odparzyła się w środku. Jazda motocyklem zwykle jest długa, dlatego warto dobrze się ubezpieczyć.

Rękawice

Bardzo ważnym sprzętem, motocyklowym są również rękawice. Ręce są bardzo często narażone na liczne kontuzje i łatwo się zranić lub zwichnąć nadgarstek. Pamiętajmy, by rękawice były antypoślizgowe, abyśmy mogli dobrze trzymać się uchwytów kierownicy. Porządne rękawice motocyklowe powinny mieć wzmocnienia w śródręczu, na zewnętrznych krawędziach dłoni i na nadgarstkach. Warto postawić zatem na modele wykonane z włókna węglowego lub szklanego. Wiele osób decyduje się także na bardzo dobre rękawice z kevlaru. Co istotne, dobrze gdy rękawice mają regulowane mankiety.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *