Odnów swoje meble

Jak odnowić nóżki meblowe? – łatwe sposoby na odświeżenie mebli

Z biegiem lat meble, poprzez częste użytkowanie, ulegają zniszczeniu. Usterka wcale nie musi oznaczać, że dany mebel nadaje się wyłącznie na śmietnik. Czasami wystarczy wymiana lub naprawa jednego elementu , by nadać swoim meblom nowe życie. To może dotyczyć, na przykład, nóżek meblowych. Jednym ze sposobów jest wymiana na nowe. Stare nóżki się odkręca a w ich miejsce wkręca się nowe. Drugi sposób polega na renowacji. To najczęściej sprawdza się przy drewnianych nóżkach, gdzie wystarczy zetrzeć starą farbę lub lakier i pomalować nowym kolorem lub wylakierować, nadając im świeży blask.

Nowe życie Twoich mebli – uchwyty do mebli – wymiana

Uchwyty do mebli poprzez ciągłe użytkowanie mogą stracić swój pierwotny wygląd. Najczęściej ściera się ich kolor, gdy uchwyt był drewniany lub lakierowany i tracą wówczas swój oryginalny blask. Uchwyty metalowe mogą się poluzować lub ułamać. Nowy uchwyt może w ciekawy sposób odmienić wizerunek mebli. Ciekawym pomysłem jest ozdobienie uchwytów, na przykład, poprzez naciągnięcie na nich trwałego, kolorowego materiału.

Zawiasy meblowe – kiedy warto je wymienić?

Zawiasy meblowe poprzez częste otwieranie szafek ulegają zniszczeniu. Nic nie trwa wiecznie, także ich żywotność jest ograniczona. Obecnie można dokupić praktycznie każdy zawias lub zastąpić go uniwersalnym, który poprzez sprawne działanie nie będzie wpływał destrukcyjnie na drzwi mebli. Akcesoria meblowe znajdziesz na https://xxlmeble.pl/.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *