Podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy? Jaki wybrać?

Szukasz energooszczędnego źródła ciepłej wody? W takim razie powinieneś się zdecydować na podgrzewacze wody. Wybór jednak nie jest prosty, ponieważ na rynku znajdziemy zarówno przepływowe, jak i pojemnościowe urządzenia. 

Jaki podgrzewacz wody do mieszkania?

Wybranie odpowiedniego źródła ciepłej wody z małym mieszkaniu wcale nie jest proste. Jeśli chodzi o ciepłą wodę użytkową to najlepszą opcją są podgrzewacze cwu przepływowe. Jeśli natomiast będziemy mimo wszystko chcieli podgrzewacze ciepłej wody pojemnościowe to tylko takie o niewielkich gabarytach. Przyczyną takich wyborów jest niestety ograniczona przestrzeń w takich mieszkaniach. Montaż ogromnego bojlera o pojemności 100 litrów w małej łazience skutecznie ograniczyłby przestrzeń i komfort osób tam mieszkających.

Jaki podgrzewacz dla kilkuosobowej rodziny?

Wybierając podgrzewacze cwu do dużego domu, trzeba sugerować się możliwie jak najlepszym komfortem. Dlatego dla dużych rodzin zalecane są gazowe podgrzewacze wody, ponieważ ogrzewanie z użyciem instalacji elektrycznej byłoby bardzo drogie. Jednak szybki wybór pomiędzy podgrzewaczem przepływowym a pojemnościowym nie jest wciąż możliwy. Należy wziąć pod uwagę to, do jakich konkretnie celów będziemy taką wodę potrzebować. Jeśli planujemy wykorzystywać dużo wody i cieszyć z gorących kąpieli najlepiej sprawdzi się podgrzewacz cwu gazowy. Jeśli natomiast będziemy korzystać tylko z prysznicu, lepsze okażą się podgrzewacze ciepłej wody typu przepływowego. W wyborze podgrzewacza determinantą powinna być potencjalna ilość wykorzystywanej wody w gospodarstwie domowym. Trzeba pamiętać dodatkowo, że podgrzewacz pojemnościowy natychmiast uzupełni wodę.

Podgrzewacz elektryczny – dla kogo

Jeżeli posiadamy taryfę energetyczną, która przewiduje zarówno opłatę szczytową, jak i opłatę poza szczytem to dobrym rozwiązaniem będą podgrzewacze cwu elektryczne. Jeżeli nie mamy takiego podziału, podgrzewacz elektryczny w naszym przypadku się nie sprawdzi, ponieważ będzie generował zbyt wysokie opłaty za wykorzystaną energię elektryczną. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *