Produkcja części zamiennych i maszyn przemysłowych

Produkcja cnc Śląsk to nowoczesny system działania

Produkcja cnc Śląsk zakłada tworzenie komponentów i części zamiennych do maszyn dzięki zastosowaniu systemu cnc. Nowoczesne firmy zajmujące się rekonstrukcją maszyn i ich części stawiają numeryczne urządzenia, które z najwyższą dokładnością odwzorowują projekt brakującego lub zniszczonego elementu. Co składa się na obróbkę elementów do maszyn przemysłowych? To nowoczesne usługi cięcia, skrawania, toczenia i frezowania metali oraz różnych tworzyw sztucznych. Nowoczesne obrabiarki są w stanie przygotować produkt szyty na miarę oczekiwań klienta.

System cnc poprawia wydajność i efektywność pracy. A otrzymany produkt odwzorowuje kryteria zapisane w projekcie. Metoda cnc jest rozwiązaniem, które we współpracy z mikrokomputerem tworzy precyzyjny element. Nienagannie współgra z nowymi tokarkami i frezarkami. W jaki sposób możemy uzyskać element? Komponent, zanim zostanie wyprodukowany, musi przejść trzy etapy.

Na pierwszym z nich specjaliści tworzą projekt, który zostaje zaprogramowany. W drugim etapie likwiduje się błędy. Na ostatnim poziomie system wraz z wykwalifikowanym pracownikiem realizuje złożone zamówienie. Za pomocą systemu cnc najczęściej produkuje się koła zębate, wały napędowe i osi, walce hutnicze, tłoczyska i tłoki, obudowy łożysk, koła jezdne, pierścienie, tuleje i kołnierze.

Czym charakteryzuje się produkcja cnc Śląsk?

Produkcja metodą cnc gwarantuje nam otrzymanie idealnego produktu. Poprawki są zbędne. Precyzyjnego elementu nie uzyskamy, produkując go sposobami tradycyjnymi, czyli przy użyciu starych tokarek, frezarek i ludzkich rąk. Układ sterowania jest odpowiedzialny za dokładną obróbkę komponentu. System w procesie produkcji elementu zakłada wszystkie wytyczne, które zostały wcześniej zaprogramowane.

Najważniejsze parametry, o których nie można zapominać to chropowatość powierzchni, twardość, kształt i ewentualne zdobienia. Wykwalifikowany personel uważa, że praca przy użyciu nowoczesnych systemów jest dokładniejsza i bezpieczniejsza w porównaniu z tradycyjną obrabiarką. Zadowolenie klienta jest dużo większe.

To oszczędność czasu i pieniędzy. Świetnie sprawdza się podczas produkcji seryjnej, wtedy koszty spadają do minimum. Najczęściej z usług i produkcji cnc korzystają zakłady przemysłowe. Produkcja cnc Śląsk wykonuje usługi głównie w dziedzinie frezowania, obróbki i toczenia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *