Rolki poliuretanowe, poliamidowe i przemysłowe – czym się różnią między sobą?

Do dużych i bardzo dużych obciążeń – rolki poliuretanowe

Ten rodzaj zestawów kołowych sprawdzi się w przypadku prac, które dotyczą dużych i bardzo dużych obciążeń. Można je rozróżnić na te z nalewanym bieżnikiem, z kołami z elastyczną oponą oraz bieżnikiem poliuretanowym typu piasta ZPU. Rolki poliuretanowe w przypadku bardzo dużych obciążeń poradzą sobie z ciężarem sięgającym wagi do 12 ton.

Nadają się do wyrobów o wysokich wymaganiach – rolki poliamidowe

Wszystkie rolki poliamidowe występują z łożyskiem kulkowym, które jest w stanie poprawić wytrzymałość kół. Rolki poliamidowe to gwarancja niskiego tarcia, duża odporność cieplna i możliwość ich użycia w przedziale temperatur od -20 stopni do 80 stopni. Posiadają też wyższą wytrzymałość na substancje chemiczne niż rolki poliuretanowe.

Średnie obciążenia i rolki przemysłowe

Zestawy kołowe przemysłowe najlepiej sprawdzą się w przypadku średnich obciążeń. W ich przypadku można dokonać wyboru odpowiedniej opony m.in. dętkowej, z czarnej gumy czy gumy termoplatycznej, która nie brudzi nawierzchni, po której się porusza. Rolki przemysłowe posiadają łożyska ślizgowe lub kulkowe. Optymalna trwałość wyróżnia na tle pozostałych rolki przemysłowe. Zobacz więcej na https://kola.com.pl/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *