Siatka na ptaki na balkonach

Ptaki są wspaniałe. Co do tej kwestii nie ma żadnych wątpliwości. Bywają jednak bardzo kłopotliwe, a zabezpieczenie niektórych miejsc przed ich „nalotami” bywa bardzo trudne. Zdarza się, że wyczerpie się cały limit środków, łącznie z wszelkiej maści odstraszaczami. Wówczas pozostaje jeszcze jeden sposób: niezawodna siatka na ptaki.  Dzięki niej pozbędziemy się gołębi na balkonie, uchronimy owoce przed szpakami, a drób hodowlany ocalimy przed atakami jastrzębi. 

Właściciele balkonów są ponadto w dodatkowo trudnej sytuacji, gdyż zainstalowana „zapora” przed ptakami nie powinna zaburzać estetyki przestrzeni publicznej. Na szczęście są siatki, które praktycznie wtapiają się w tło. 

 

Siatka na ptaki na balkonie

 

Ptaki bywają bardzo uciążliwe- szczególnie, gdy jesteśmy posiadaczami  balkonu lub loggi. Tego typu miejsca uwielbiają zarówno duże ptaki, jak gołębie i coraz liczniejsze w miastach mewy, jak i małe: wróble, czy jaskółki. Wszystkie pozostawiają liczne odchody i mogą być bardzo uciążliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas siatka na ptaki.

Siatka na ptaki zabezpiecza balkon, ale jej struktura i wygląd nie ingerują w wygląd budynku, nie zakłócają przestrzeni. Zazwyczaj ma neutralny kolor tak, by zlewać się z tłem. Wielkość oczek siatki należy dostosować do gatunku ptaków, z jakimi mamy problem. Przykładowo, jeżeli nie możemy się uporać z gołębiami lub mewami, odpowiednia będzie siatka o oczkach 50 mm. E przypadku mniejszych gatunków można użyć 28 albo 19 mm. Odpowiednio dobrany rodzaj siatki sprawi, że ptaki nie przecisną się przez nie i nie będą już stanowiły takiego kłopotu. 

 

Siatka na ptaki do zadań specjalnych

 

Zaletą siatek na ptaki jest materiał z jakiego została wykonana, solidna budowa, bezwęzłowa struktura oraz estetyczny wygląd. Taka struktura sprawi, że staje się ona odporna na uszkodzenia różnego typu. Należą do nich: ostre dzioby i pazury, duża siła nacisku, próby przebicia się przez powierzchnię. Na szczęście dobrej jakości siatka jest praktycznie bezawaryjna, trwała i odporna, nie wymaga konserwacji oraz zachowuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *