Wanna czy prysznic?

Odpowiedź na pytanie nie jest prosta. Dlaczego? Ponieważ trzeba wziąć wiele czynników, a w tym własne preferencje co do możliwości, znajdujących się w łazience. Jeśli wciąż stoisz przed dylematem czy lepiej wybrać wannę, czy prysznic, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy do lektury!

Przestrzeń w łazience jako główny czynnik determinujący możliwości

Jeśli jesteś posiadaczem nieruchomości, w której znajdują się dwie łazienki, wtedy nie ma problemu i możesz zamontować w jednej łazience wannę a w drugiej prysznic. Jednak dwie łazienki nie są często spotykane w polskich gospodarstwach domowych. Nie da się ukryć, że to rzadko spotykany luksus. Zazwyczaj, gdy urządzamy łazienkę lub ją remontujemy, stoimy przed dylematem, czy kupić wannę, czy prysznic. Poniżej prezentujemy wady i zalety takich rozwiązań.

Odprężająca kąpiel w wannie i bateria wannowa wolnostojąca złota jako symbol luksusu

Wybierając wannę, możemy w każdej chwili zaserwować relaks w postaci gorącej kąpieli z dodatkami świec i olejków eterycznych. Biorąc taką przyjemną kąpiel, możemy wykonywać własne zabiegi pielęgnacyjne w formie maseczek czy masażu skroni i wcale nie musimy płacić za to tzw. bajońskich sum. Ogromną zaletą posiadania wanny jest łatwa pielęgnacja ciała, a takie udogodnienie ma ogromne znaczenie, gdy w domu są małe sieci. Oprócz tego wanna ma świetne walory estetyczne i można ją spersonalizować według preferencji. Na rynku można dobrać wiele elementów dodatkowych tj. bateria wannowa wolnostojąca złota. Złote elementy czy srebrne nadają luksusowego charakteru.

Deszczownica ścienna jako sposób na szybki prysznic

Główną zaletą prysznica są jego rozmiary. Takie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne, jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią w łazience i nie mamy miejsca na montaż wanny. Okazuje się, że brak wanny nie musi eliminować możliwości przyjemnych kąpieli. Kąpiele na miarę tych realizowanych w spa zapewnia każda deszczownica ścienna. Co więcej, jeśli chcemy zapewnić sobie komfort, warto zdecydować się na kabinę z hydromasażem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *