Odstraszacz na koty

Odstraszacz na koty – koty są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi po psach. Kochamy ich głównie ze względu na ich silny, niezależny charakter, ale także ze względu na ich miękkość lub mruczenie. Nawet miłośnicy kotów są świadomi, ile szkód może wyrządzić kreatywny, znudzony, a nawet zazdrosny kotek. Od porysowanych mebli, zniszczonych poduszek i połamanych zasłon, po dezorganizację nawet ogrodu i zakopanych roślin czy pogryzionych kwiatów.

Odstraszacz na koty zyskuje zainteresowanie

Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z małym kotkiem, który ma dużo energii i chce się bawić, musimy zwrócić szczególną uwagę na rzeczy, które chcemy chronić. Pamiętaj, że możemy używać środka ochrony kota zarówno w domu, jak i w ogrodzie, który po pierwsze chroni nas przed uszkodzeniem przez zwierzęta, a po drugie chroni naszego zwierzaka przed zatruciem roślin lub połykaniem ciał obcych. Warto jest zatem postawić na odstraszacz na koty.

Zdecydowana większość repelentów ma postać sprayu, którego kształt pozwala na łatwe rozpylenie produktu na pożądany obiekt lub lokalizację. W sklepach znajdziemy jednak środki ochrony kota w postaci granulek, ale także produkty ochrony kota LED lub ultradźwiękowe. Ze względu na fakt, że środki odstraszające kota są zwykle w postaci sprayu lub granulek, działają głównie na zasadzie zapachów. Te środki są bezpieczne dla zwierząt, ale są wystarczająco nieprzyjemne w zapachu i smaku, aby odstraszyć kota od obiektu.
Przy wyborze odstraszacza warto zwracać uwagę na sposób dozowania, pojemność, miejsce zastosowania, ale również sprawdzić opinie na temat odstraszacza, nad którym się zastanawiamy, jeżeli chodzi o odstraszacz na koty.

W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć i gdzie chcemy użyć środka ochronnego dla kota, mamy wybór pomiędzy sprayem zapachowym lub urządzeniami elektronicznymi, które odpychają koty za pomocą ultradźwiękowych uszu kota. Te ostatnie są szczególnie popularne wśród konsumentów ze względu na ich skuteczność. Należy jednak pamiętać, że w mniejszych pokojach głośność może uszkodzić słuch naszego zwierzaka. Dlatego lepiej wybrać opryskiwacze w domu. Ochraniacz ultradźwięków u kotów ma dość dobre recenzje, ale warto zauważyć, że powinny być stosowane na zewnątrz. Warto o tym pamiętać w kontekście odstraszacza na koty.

Urządzenia te emitują ultradźwięki o częstotliwości około 23 kHz do 25 kHz, które są niesłyszalne dla ludzi. Jednak w przypadku kotów z dodatkową komorą ucha są bardzo niewygodne i trudne do zniesienia. Elektroniczne środki odstraszające aktywują czujnik ruchu i emitują dźwięki w bardzo wysokiej rozdzielczości, co oznacza, że ​​kot opuszcza to miejsce w ciągu kilku sekund, ponieważ jego ostry słuch cierpi na bodźce, które otrzymuje. Ultradźwiękowe repelenty dla kotów działają bardzo dobrze w ogrodzie lub w łatwym do zrozumienia domu. Dzięki temu urządzeniu chronimy nasz ogród przed dzikimi kotami, które nie tylko powodują szkody, ale także mogą przenosić niebezpieczne choroby.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *