Sposób na długowieczność

Impregnacja kostki brukowej powinna być dla nas oczywistością. Tak jak malowanie ścian czy drewnianych elementów sprawia, że są bardziej trwałe, tak impregnacja betonu przedłuża mu żywotność.

Postaw na trwałość

To jednak nie jedyny powód, dla którego impregnowanie kostki brukowej jest ważne i potrzebne. Kostkę układamy zazwyczaj z myślą o tym, że będzie nam służyć przez długie lata – to możliwe, ale jeżeli nie zostanie zaimpregnowana, to szybciej się zestarzeje. Niezabezpieczony impregnatem beton może zacząć się kruszyć i stracić swoją jednolitą barwę. Impregnat do bruku chroni go między innymi przed trudnymi do usunięcia plamami, które mogą szpecić naszą ścieżkę ogrodową czy podjazd dla samochodu.

Impregnat do kostki brukowej to preparat chemiczny, który ma pozytywny wpływ zarówno na jakość bruku, jak i jego estetykę. Tak zabezpieczony bruk zyskuje na odporności i skutecznie daje odpór wilgoci, a trudne warunki atmosferyczne nie są w stanie poczynić w nim żadnych szkód. Kostka brukowa jest wyłożona zazwyczaj w miejscach uczęszczanych przez człowieka – chodzimy po niej, a także poruszamy się różnego rodzaju pojazdami, dlatego jej trwałość jest bardzo ważna.

Regularna pielęgnacja

Bruk nie tylko może ulec uszkodzeniu, ale podczas codziennego użytkowania jego powierzchnia się ściera. Impregnat do bruku skutecznie go przed tym chroni, a dodatkowo poprawi jego estetykę. Co jakiś czas brukowane powierzchnie należy czyścić, jeżeli zależy nam na ich nienagannym wyglądzie. Te zaimpregnowane są zdecydowanie łatwiejsze w pielęgnacji, bowiem wówczas są gładsze i bardziej odporne na wszelkie zanieczyszczenia. Nawet trudne plamy można usunąć z zaimpregnowanych kostek z pomocą zwykłej wilgotnej ściereczki.

Pomiędzy kostkami brukowymi mogą z czasem pojawić się chwasty lub mech. Impregnat, który pokrywa również szczeliny, sprawia, że rośliny nie mogą w nich wyrosnąć i już nie musimy się martwić o wygląd naszej ogrodowej alejki czy tarasu. Impregnowanie bruku ma same zalety. Nie zapominajmy więc o tej czynności, gdy nasza kostka brukowa jest już ułożona.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *