Wysokojakościowa folia paroizolacyjna

Prawidłowe ocieplenie w domu wymaga również zabezpieczenia przed rozwojem niepożądanych grzybów i bakterii. To zadanie specjalnego materiału budowlanego, którego z pewnością nie można pominąć przy planach zakupowych w sklepach, niezależnie od formy dokonania zakupów – stacjonarnie czy przez internet. Najlepiej do tego celu nadaje się folia paroizolacyjna.

Czym jest folia paroizolacyjna?

W przypadku ocieplania konstrukcji budynku lub dachu zatrzymuje ona całkowicie parę wodną od wewnątrz. Sprawia to, że styropian czy też wełna mineralna, które zostały użyte jako izolatory cieplne, nie ulegają degradacji w wyniku działania innych niepożądanych substancji. Najczęściej znajdują zastosowanie w konstrukcjach dachowych, gdyż najwięcej pary wodnej zbiera się właśnie tam. Folia paroizolacyjna pomaga w szczególności w budynkach, gdzie jest słaba konstrukcja wentylacji. Jest sprzedawana w długich rolkach, nawet do 100 metrów, przy szerokości sięgającej 2 metry.

Jak zbudowana jest folia paroizolacyjna?

Została wykonana z polipropylenu lub polietylenu. Wielu czytelników może zastanawiać się, skąd wzięła się jej nazwa i odpowiedź jest bardzo prosta. Folia paroizolacyjna wzięła swoją nazwę od tego, że ma opór dyfuzyjny, czyli dynamicznie dostosowuje swoją przepuszczalność do warunków panujących w danej przestrzeni. Najczęściej spotykane kolory to: żółty, biały, niebieski i czerwony. Warto przy zakupie zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa elementy – jej określaną przez producenta przepuszczalność oraz gramaturę folii paroizolacyjnej

Montaż folii paroizolacyjnej

Będzie się znacząco różnił w zależności od rodzaju dachu. Przede wszystkim należy uwzględnić rodzaj pokrycia oraz zamierzoną w projekcie wentylację lub jej całkowity brak. Co ciekawe, świetnie sprawdzi się też przy coraz popularniejszych konstrukcjach szkieletowych, gdzie od wewnętrznej strony ścian pozwala zapobiec całkowitemu jej zniszczeniu. Folia paroizolacyjna jest dostępna zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.