Filtr pod zlew

W sprzedaży istnieje bardzo wiele różnych systemów, których zadaniem jest filtrowanie wody. Wybór najlepszego urządzenia jest zależny od naszych możliwości i potrzeb. Mimo wielu publicznych gwarancji o tym, że woda w kranach nadaję się do picia, wiele osób nadal szuka rozwiązania do filtracji wody, tak aby mieć pewność, że spożywany płyn jest jak najlepszej jakości. Trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie, który z tych sposobów jest najlepszy, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi metodami i wybrać ten najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb.

Filtry podzlewowe

Filtry podzlewowe zamontowane w kuchni to jeden z najlepszych sposobów na filtrację wody pitnej. Filtry pod zlew wyróżniają się tym, że zajmują mało miejsca, ponieważ instalacja polega na zamontowaniu niewielkiej wylewki blacie, a pozostała część systemu filtracji wody znajduję się pod zlewem. Gwarancja wygody z korzystania z filtrowanej wody oraz zapewnienie niewielkiej ingerencji w wyglądzie urządzonej kuchni. Sprawiają, że wiele osób decyduje się na zakup filtra pod zlewowego. Dodatkową możliwość jest wytwarzanie wody gazowanej prosto z kranu. Dla ułatwienia z korzystania z filtra producenci oferują w zestawach podświetlane przyciski, które umożliwiają picie wody także w nocy.

Jaki filtr podzlewowy wybrać?

Podstawową różnicą pomiędzy różnymi filtrami pod zlew jest różnica w stopniu filtracji wody. Klasyczne, dwustopniowe filtry to najczęściej wybierany wariant. Bardziej zaawansowane, trzystopniowe filtry dodatkowo usuwają z wody zanieczyszczenia takie jak piasek, pył czy chlor. Osoby bardziej wymagające zwykle wybierają filtry czterostopniowe, które mają również funkcję zmiękczania wody, dzięki czemu nie posiada ona osadu z kamienia. Najbardziej zaawansowanym rodzajem filtrów pod zlew są filtry pięciostopniowe, które zwiększają pH wody i zwalczają wolne rodniki. Filtr pod zlew ma za zadanie usunięcie z wody zanieczyszczeń, oczyszczenie wody, a także poprawę jej walorów smakowych i zapachowych.